ART / Oil paintings / Oil painting 14852021
nr 1485 2021
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Ellen Wängberg (1903-1989), Sweden. "Porträtt i blå rock". Signed, dated 1954. Oil on canvas, 49x34 cm,
OIL PAINTING, "Porträtt i blå rock". Signerad, daterad 1954. Olja på duk, 49x34 cm, oramad
Ellen Wängberg, Swedish painter born 1903, dead 1989.
SEK 100
Monday August 29 2022
at 19:33:34
29/8 19:02:33
Ellen Wängberg
Read more about Ellen Wängberg